תפריט

ייעוץ כלכלי לעסקים

 גם אתם משקיעים את הנשמה שלכם בעסק  אך ההוצאות חונקות ואתם לא מצליחים להינות מההכנסות? התוכנית הכלכלית של ראש פיננסי כבר החזירה עסקים רבים בחזרה לדרך המלך.

90% מהעסקים הקטנים והבינוניים אשר נפתחים מדי שנה ושנה נסגרים בתום השנה הראשונה שלהם!

מדובר בעסקים עם רעיונות מבריקים, עם מוכנות ונמרצות של בעל העסק, לעיתים רבות בעל העסק הטרי אף מושך כספי חסכון שלו / מענק צבאי / לוקח הלוואה כדי להגשים את החלום שלו ולפתוח עסק, משקיע שעות מטורפות בעסק , רץ ללא הרף בין משימות העסק  ולעיתים אף מצליח להגיע להכנסה נאה ביותר ביחס לעסק חדש… אז איך קורה שתוך שנה הוא מגיע למצב של סגירת העסק עם חובות ענק? 

אם נביט על עסקים ותיקים או עסקים גדולים נמצא מצב עגום של 30% מהעסקים האלה  אשר מתנהלים כלכלית לא נכון וכדרך קבע מתנהלים עם כסף שלא שלהם, עם מינוסים בחשבונות , עם הלוואות רבות וזאת למרות שמם הטוב, המוניטין שלהם והמוצר הנהדר שלהם במשך שנים. איך זה ייתכן יתכן? 

לצערנו הרב הנושא הכלכלי אינו נלמד במערכת החינוך ואף לא במסגרת כזו או אחרת. בוקר אחד קם אדם ומחליט לפתוח עסק ולהגשים את החלום שלו.  אין שום הכשרה לבעל העסק שפותח מיזם עסקי וכמו כן אין שום תמיכה וליווי כלכלי והדרכתי לבעלי העסקים, דבר אשר מאפשר לבעל העסק לקבל החלטות כלכליות  שגויות ובמצבי לחץ בעסק לעשות לפעמים טעויות שאין מהן דרך חזרה! 

מטרת תהליך אימון כלכלי לעסק היא לתת לבעל העסק  את הידע והכלים לנהל את העסק נכון מבחינה כלכלית ,ליצור תחזית עסקית מכוונת להשגת יעדים, לבנות תכנית  עסקית מפורטת בהתאם, ללמוד ליצור איזון בין הכנסות והוצאות של העסק בכל חודש וחודש ולנהל את האיזון הנ"ל באמצעות אפליקציה כלכלית בלעדית, וכן ללמוד כיצד להיערך למצב של בלת"מים בעסק , וכל זאת כדי להימנע מקטסטרופה כלכלית  אשר עלולה להביא למשברים , להלוואות בנקאיות וחוץ בנקאיות , ובמקרה הרע אף לפשיטת רגל. 

בנוסף, נתמודד בתוך תהליך האימון העסקי בנושאים רבים ומגוונים כגון: בניית אסטרטגיה עסקית, שימוש בטקטיקה מותאמת,   הגדרת חזון מדוייק, בחירת ערכים משקפים, יצירת תכנית שיווק תואמת כמנוע לצמיחה עסקית והגדלת הכנסה, התמודדות עם חסמים אישיים של בעל העסק, סידור ותיעדוף משימות בעסק, ניהול עובדים , חיזוק המותג והבידול העסקי

כל בעל עסק אשר רוצה לתפוס שליטה כלכלית בעסק שלו, רוצה ללמוד לנהל נכון את הכסף שלו ואת עתיד העסק, רוצה לעצור את מעגל המינוסים וההלוואות בעסק שלו, רוצה להגדיל הכנסות בעסק ולייעל את עצמו את הישגיי העסק מומלץ שיעבור תהליך אימון עסקי.

מאוד אינדיבידואלי. התשובה תלויה גודל העסק, מורכבות העסק, המצב הכלכלי בעסק, דפוסי התנהגות של בעל העסק, וכדומה. בגדול תהליכי האימון העסקי נעים בין 4-12 חודשים. 

בהחלט! מלווים את הלקוח בפגישה לסידור כספי בבנק, ולעיתים אף למעבר לבנק חדש. יש מצבים שמצריכים סיוע בגיוס אשראי נוסף וגם שם אנחנו מייצגים ומלווים, בין אם מדובר באשראי בנקאי, ובין אם אשראי מקרנות מדינה או קרנות פרטיות.