תפריט

אף בנק לא היה מוכן לתת לנו אשראי…

אף בנק לא היה מוכן לתת אשראי נחום בסה יועץ משכנתא

הם נשואים כבר 15 שנים. הכל היה בסדר, לבעל עסק מצליח ומשגשג, האישה היתה שכירה והרוויחה משכורת יפה . "היו תקופות יפות (מספר הבעל….) הבנקאים שלנו כל כך אהבו אותנו. היה כסף. מלא כסף. כל הזמן הבנקאית היתה מצלצלת לשאול מה שלומינו והאם נרצה להשקיע כאן או כאן…. קבלנו כל מה שרק ביקשנו. זה היה כל כך יציב שלרגע לא חשבנו שיבוא יום שחור….." והנה הוא בא…. בענק הוא בא….


האישה החליטה לעזוב את העבודה ולקחת הלוואה כדי לפתוח עסק ולהגשים את עצמה. העסק לא צלח בשנותיו הראשונות, אבל האישה לא ויתרה על החלום. בינתיים, המצב המלחיץ הזה השפיע גם על הבעל. על העשייה , המחשבה, יכולת התפקוד, וכו וכו… ההכנסות החלו לרדת, גם אצלו בעסק. הראש טרוד, חושש מהנורא מכל… הבנק דרש שהבעל יכנס בתור לווה על כך התחייבויות האישה. הבעל הסכים, והופפפפ- דירוג האשראי של הבעל צנח תוך שניה ועימו גם האשראים של הבעל בחשבונות שלו, גם הפרטי וגם העסקי!

תרגיל יפה עשו לו… חייב לציין. ועכשיו, בלי אשראים, בלי מסגרת, בלי מוטיבציה, ועם החזרים של 13000 שח לחודש פריסה של החוב הקיים (שהבנק הכריח אותם לחתום!!!) , פלוס 4000 שח משכנתא, 17000 שח החזרים לחודש, מתוך הכנסה יחד של 20.000 שח לחודש נטו לאחר הירידה בהכנסות, הם אבודים!! ובעיקר לא מבינים איך יוצאים מזה! אף בנק לא מוכן לתת אשראי, אם בנק לא יתייחס אליהם עם דירוג של 200 , איך יוצאים מזה?
הזוג פנה אליי לאחר ששמי עלה כמה פעם בקבוצת שולמנים- ואני שמח וגאה לספר שמצאתי פתרון, ואנחנו בדרך להציל את המצב ולהחזיר להם את הבטחון והאויר למפרשים. לפעמים, כל מה שצריך זה רק אמונה שאפשר, זה תחושת החיוביות, ולא לשלול לפני שמנסים את כל האופציות 🙏
נחום בסה, מאמן כלכלי ויועץ משכנתאות. 0508214448

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
אימון כלכלת במשפחה

אני כל כך אוהבת אותך

מה אפשר עוד לבקש? רגעים של נחת ממינוסים של 50.000 שח בשני חשבונות לפלוסים קבועים בחשבון ברצף כבר שנה וחצי תענוגגגגג!!!

קרא עוד »
משכנתאות

גרירת משכנתא בזמן קורונה! הלקוחה המקסימה הזו הגיעה אלי לאחר שאפסו כוחותיה לבצע פעולה כה פשוטה של גרירת משכנתא מנכס נמכר לנכס נרכש.

גרירת משכנתא בזמן קורונה! הלקוחה המקסימה הזו הגיעה אלי לאחר שאפסו כוחותיה לבצע פעולה כה פשוטה של גרירת משכנתא מנכס נמכר לנכס נרכש. בבנק שלה

קרא עוד »
משכנתאות

"וואו אתה רציני? ,אנחנו חוסכים 300,000 ₪ במשכנתא? איך יכול להיות כל כך הרבה? מה עבדו עלינו? הבנקאית הייתה כל כך נחמדה ואדיבה. אתה בטוח במה שאתה אומר" ?

"וואו אתה רציני? ,אנחנו חוסכים 300,000 ₪ במשכנתא? איך יכול להיות כל כך הרבה? מה עבדו עלינו? הבנקאית הייתה כל כך נחמדה ואדיבה. אתה בטוח

קרא עוד »
משכנתאות

פנה אלי בחור בן 30 שבור וחסר בטחון כמעט לחלוטין לאחר פרידה כואבת מאשתו ומרגיש שכל עולמו חרב עליו. הקשבתי בהאזנה רבה לבחור שכל חייו עוד לפניו והוא ממש לא רואה את זה ומרגיש שאין לו עתיד או תקוה.

פנה אלי בחור בן 30 שבור וחסר בטחון כמעט לחלוטין לאחר פרידה כואבת מאשתו ומרגיש שכל עולמו חרב עליו. הקשבתי בהאזנה רבה לבחור שכל חייו

קרא עוד »